Aromatherapy ir Masažas Gali Pakelti Vėžio Pacientų Imunines sistemas

Aromatherapy yra forma alternatyvios medicinos, kuri vartoja būtiną aliejų nuo augalų, kad palaikytų ir išlygintų nuotaiką, pažintinį, psichologinį ir fizinį wellbeing. Aromatherapists panaudoja mišinius terapinio būtino aliejaus, kuris gali būti išleistas per aktualią paraišką, masažą, inhaliaciją ar vandeninį panardinimą, kad paskatintų pageidaujamą atsakymą.

Būtinas aliejus (taip pat žinomas kaip kintamas aliejus) yra pagrindinės aromatherapy medžiagos. Juos padaro iš kvapnios esmės, surastos daugelyje augalų ypač lapais, žieve, šaknimi, gėlėmis, uogomis, mediena, sėklomis ar žieve. Kai esmė yra ištraukta iš augalų natūraliuose būduose, jie tampa būtinu aliejumi. Jie gali būti distiliuoti su garais ir/ar vandeniu, ar mechaniškai spaustas. Aliejaus, kuris yra padarytas su cheminiais procesais nelaiko teisingu būtinu aliejumi.

Kiekviena nafta turi savyje savo savą mišinį aktyvių sudedamųjų dalių, ir šis mišinys nustato tai, kam nafta yra suvartota. Truputis aliejaus suvartojama, kad skatintų fizinį gydymą - pavyzdžiui, gydyti išsipūtimą ar grybelines infekcijas. Kiti yra panaudoti jų emocionaliai vertei - jie gali padidinti atsipalaidavimą ar priversti kambarį užuosti malonūs. Oranžinė sužydėjimo nafta, pavyzdžiui, turi savyje didelį kiekį aktyvios sudedamosios dalies, kuri, kaip manoma, rimsta.

Kiekvienas būtinos naftos tipas turi skirtingą cheminę sudėtį, kuri paveikia, kaip tai kvepia, kaip tai sugeriama, ir kaip tai panaudojama kūno. Būtinas aliejus yra labai kintamas ir labai degus, tokiu būdu jie neturi niekada būti panaudoti šalia atidarytos liepsnos. Jie taip pat garuoja skubiai, kai jie yra statyti laukui. Truputis būtino aliejaus, suvartoto aromatherapy, būtų: vaistinė ramunė, snaputis, levanda, arbatos medis, citrina, cedarwood, pipirmėtė, jazminas, bergamotė, ir kokoso riešutas.

Vartojimas būtino aliejaus terapiniais, dvasiniais, higieniškais ir ritualiniais tikslais grįžta į daug senovinės civilizacijos, apimdamas kinus, Amerikos senbuvius, Egiptiečius, graikus, ir romėnus, kurie panaudojo juos kosmetikos priemonėse, kvepaluose ir vaistuose.

Aromatherapy yra retai patariamas kaip gydymas dėl vėžio, bet greičiau kaip palaikančio rūpinimosi forma valdyti simptomus vėžio ar vėžio gydymo šalutinius poveikius. Vėliau aromatherapy buvo panaudotas pacientų su vėžiu viltyse gerėjančios gyvenimo kokybės ir pažeminantis įtampą ir susirūpinimą. Aromatherapy gali būti sukombinuotas su kitu papildančiu gydymu kaip masažo terapija ir akupunktūra, taip pat kaip su standartiniu gydymu.

Saugumo išbandymas ant būtino aliejaus rodo labai mažai blogų šalutinių poveikių ar pavojų, kai jie yra panaudoti kaip kreiptas. Tačiau, bet labai retai kartais aromatherapy gali sukelti išbėrimą, astmą, ar galvos skausmą.

Dabar, kai mes turime pagrindinį aromatherapy supratimą, tikrinkime šį studijavimą. Šešiasdešimt šeši pacientai su colorectal vėžiu buvo įrašyti viename aklame, randomized-kontroliuotame teisme. Vienos grupės gydymo planas susidėjo iš trijų lengvų masažo sesijų su rusva ir kokosine nafta per 1 savaitės periodą. Kitas (kontrolė) grupė gavo standartinį palaikantį rūpinimąsi tiktai.

Svarbiausias rezultatas buvo toks, kad limfocitas (balta ląstelė) skaičiavimas buvo žymiai aukštesnis gydymo grupėje negu kontrolinėje grupėje. Šio skirtumo dydis manė, kad aromatherapy su masažu galėjo pakelti limfocito skaičius 11 %. Šalutiniai rezultatai buvo, kad nuovargis, skausmas ir įtampa buvo žymiai žemesni masažo grupėje negu standartinėje rūpinimosi kontrolinėje grupėje.

Tyrėjai pareiškė nuomonę, kad "Aromatherapy su lengvu masažu gali būti naudingas imuninėms sistemoms vėžio pacientų, kurie patiria chemoterapiją, didindami skaičių limfocitų ir gali padėti sumažinti bendrų simptomų sunkumą."