Patyręs Vadovas ant Pudelio: Šuo Alergijos Kankiniams

Pudelis yra narys Nesporto Grupės ir yra šiuo metu Amerikos septinta populiariausia šuns veislė. Jų intelektas, laiminga gamta, ir hypoallergenic paltas daro šią veislę bendru pasirinkimu alergijos kankiniams.

Istorija

Nors daugelis tiki standartinėmis Pudelio krušomis nuo Prancūzijos, tai iš tikrųjų atsirado Vokietijoje 15-uosius ir 16-uosius šimtmečius ir buvo veista, kad ištrauktų vandens paukštį iš vandens. Vardas 'pudelis' net kyla iš vokiečių žodžio 'pudel', ketindamas tikšti apie. Veislės protėviai pro 15-ąjį šimtmetį tampa tamsūs, su kai kuriais istorikais, manančiais, kad Pudelio tipo šunys buvo pamatyti ant Egipto ir romėnų kapų nuo pirmų šimtmečių pr. Kr.

Pudelio paltas buvo sutvarkytas, kad tai apsaugotų gyvybinius organus šuns ir neleistų tam tapti šalta, taip pat leidžiant tai pajudėti geriau vandenyje. Unikalus Pudelio palto stilius pritraukė prancūzų aristokratiją, skubiai tapdamas madingu pasirinkimu viršutiniam ešelonui visuomenės ir vėliau, Nacionalinis Prancūzijos Šuo. Atrodytų greitai po Standartinio Pudelio, Žaislinis ir Miniatiūrinis Pudelis įtiktų Europos viršutinei vidutinei klasei. Šuns būdos Klubas Anglijoje užregistravo Standartinį Pudelį 1874, ir Amerikos Šuns būdos Klubas užregistravo juos 1887, nors veislė netapo populiari Amerikoje iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Pudeliai yra neįtikėtinai protingi ir lengvi mokytis, kuris privedė prie jų paplitimo cirko renginiuose. Cirko atlikėjai pamatė, kaip jie sužavėjo minias savo pokštais ir pradėjo tvarkyti jų paltus į net daugiau akį gaudančių formų. Šiandien, jie nėra panaudoti tiek daug vandens paukščio paieškai, bet vietoj to jie daro didžiuosius šeimos numylėtinius dėl jų draugiško charakterio į vaikus ir hypoallergenic paltą.

Apibūdinimas

Sekantis yra gautas iš AKC standarto:

Paltas: Pudeliai gali turėti garbanotus ar suraišiotus paltus, kurie atvyksta į visas kietas spalvas tokias kaip cafe-au-lait, juodas, mėlynas, sidabrinis, pilkas, baltas, raudonas, rudas, kreminis, ir abrikosas.

Galva: galva yra vidutiniškai apvalinta su stipriu, lenktu kaklu. Ausys deda butą ant galvos ir yra ilgos. Akys turi būti tamsios ir budrios.

Kūnas: Jie yra vidurkis į veislę didelio dydžio, kvadratiniai pastatytą, ir svėrimas 45-70 svarų. Kojos yra proporcingos į jo kūną ir uodegą, kuri yra nustatyta aukštai ir paprastai sujungiama. Kojos yra ovalios formos ir turi kojos pirštus, kurie yra skliautuoti.

Defektai:

Įvairiaspalviai paltai.

Šmaikštus ar agresyvus elgesys.

Smukta laikysena.

Alkūnės, kurios iškiša.

Skruostikauliai, kurie nėra plokšti.

Yra trys skirtingi Pudelių kėbulo tipai:

Žaislas: 10 colių ir po petyje.

Miniatiūra: daugiau kaip 10 colių petyje.

Standartas: daugiau kaip 15 colių petyje.

Temperamentas

Pudeliai yra protingi ir verti pagarbos. Jie mėgsta būti su jų šeima ir reikia kokybiško laiko su savo savininkais; kitaip jie gali išvystyti atskyrimo susirūpinimą. Elegantiškas ir karališkas žvilgsnis, jie ima malonumą jų judrumo rodyme iš geros pusės. Jie gali duoti įspėjimo žievę, bet yra apskritai ne geri sarginiai šunys. Pudeliai paprastai priima kitų kačių ir šunų jei įvestas tinkamai. Jų intelektas daro juos lengvus mokytis iki tol, kol savininkas yra nuoseklus.

Rūpinimasis

Priežiūra: Pudelio paltai nemeta. Tačiau, reguliari priežiūra yra būtina, kad sulaikytų tai geros būklės.

Gyvenanti Situacija: Jie daro geriau namuose, bet gali sektis gerai butuose, jei pratimo reikalavimas yra atitiktas.

Pratimas: Standartiniam Pudeliui reikia 60 pratimo minučių kasdien.

Apytikrė Gyvenimo trukmė: 12-15 metų

Bendri Sveikatos sutrikimai: Pudelis yra imlus daugeliui akių problemų tokių kaip tvanas, skystos akys, ir retinal atrofija. Be to, jie yra linkę į Addison ligą, klubas dysplasia, ausies infekcija, ir išsipūtimas.

Trumpas išdėstymas: Pudeliai yra neįtikėtinai protingi šunys, kurie yra lengvi mokytis ir geras su vaikais. Jų paltui reikia reguliaraus palaikymo, bet tai nemeta ir gali būti tinkama tiems su alergija. Tai yra aktyvi veislė, kuri turi kasdien mankštintis, bet bus laiminga apsikabindama ant kušetės su jos šeima. Jie yra linkę į daugiau sveikatos sutrikimų negu kiti šunys.