Kavos Istorija: Naujas Gyvenimo Eliksyras

Žmonija aiškiai turi daiktą drippy tamsiems skysčiams. Iš tikrųjų, du jų yra labiausiai mainytos prekės pasaulyje. Pirmas yra nafta, kuriai daug karų buvo kariauti. Kita prekė, plačiai sunaikintas gėrimas; tuo tarpu taip pat turėjo labai įdomią ir prieštaringą istoriją. Iš tikrųjų buvo bent jau penkios pastangos uždrausti tai visur istorijoje. Pirmas jų buvo Mekoje 1511, kai Mekos Gubernatorius manė, kad ši prekė gali paskatinti radikalų mąstymą ir galėtų suvienyti priešininkus ir nuversti vyriausybę. Tada 16-ąjį šimtmetį katalikiški dvasininkai pabandė uždrausti tai žymintis tai Šėtoniškas. Švedai tuo tarpu norėjo bausti savo žmogžudžius prie lėtos mirties ir šio apimto pateikimo jiems šio galbūt 'Šėtoniško' gėrimo puodeliai, kol jie nespardė kibiro. Prūsijoje šis gėrimas buvo tiek populiarus, kad tai viršijo alaus vartojimą šalyje. Taip 1777, Prūsijos Frederikas Didysis išleido tvirtinimą, reikalaudamas alaus pranašumo prieš šį gėrimą. Šis gėrimas turėjo turėti reikalo su daug draudimo ir išliko. Tuo atveju, jei jūs vis dar norite žinoti, apie ką aš kalbu, tai yra Kava.

Iš tikrųjų, pagal legendas, visa tai prasidėjo nuo šokančių ožių. Pagal šią istoriją, 9-ąjį šimtmetį Etiopijos ožio piemuo, pavadintas Kaldi, pastebėjo, kad atrodė, jo ožiai buvo neįprastai aktyvinti po to, kai jie suvartojo ryškias raudonas uogas nuo kaimyninio krūmo. Smalsus, Kaldi savarankiškai turėjo vienas ir patyrė tai savarankiškai. Susijaudinęs, jis atnešė šitas uogas vienuoliui, gyvenančiam kaimyniniame vienuolyne. Bet Vienuolis, kuris nepalankiai žiūrėjo į jos naudojimą, įmetė šitas uogas į ugnį. Kavos pupelės pradėjo būti keptos ir išleido viliojantį aromatą, priversdamos kitus vienuolius ištirti. Pupos buvo pakeltos nuo ugnies, pagrindo ir paskui tirpo vandenyje. Tokiu būdu gimė pasaulinis pirmas kavos puodelis. Kita istorija priskiria šį atradimą Šeichui Omar nuo Mokos kavos, Jemeno; kas buvo žinomas dėl jo gebėjimo išgydyti sergantį per maldavimą. Omar, kuris buvo vieną kartą ištremtas į dykumą surado uogas tuo metu, kai jis keliavo per dykumos badavimą, ir alkanas Omar pradžioje gromuliavo šitas uogas, bet manė, kad jie buvo kartūs. Jis kepė sėklas, kad pagerintų skonį, bet manė, kad tai buvo kieta. Jis pagaliau pabandė virinti juos, kad suminkštintų kietą sėklą, ir tai buvo priežastis to, ką mes dabar žinome kaip kava. Omar surado, kad jis galėjo išlaikyti save per daug dienų ant šio stebuklo gėrimo gėrimo.

Etiopai įvedė kavos augalą į arabišką Pasaulį. Einamieji alaus kavos metodai plėtojosi nuo arabų, kurie iš pradžių kepė sėklą ir paskui virė kavą. Su kava elgėsi kaip Nacionalinė paslaptis, ir arabai saugojo šią paslaptį artimai. Visos eksportuotos kavos sėklos buvo ar keptos ar sterilizuotos. Baba Budan, sufi šventasis, gerbtas ir prie Indasų, ir prie musulmonų Indijoje, buvo toks, kas gabeno pirmas kavos sėklas kontrabanda į Indiją, surišdamas sėklas į jo krūtinės ląstą. Gabentos kontrabanda sėklos buvo tada įtaisytos Mysore. Greitai po kavos paplitimo į Europą, Indoneziją ir Amerikas. Kava, kuri yra reikalaujantys daug darbo prekiniai javai dabar tapo labai svarbiu šaltiniu pajamų daugeliui šalių su daugiau kaip 10 Crore žmonių priklausomai nuo to pragyvenimui. Dabar kelių rūšių Kavos augalų, užaugintų po visą pasaulį, Arabica ir Robusta labiausiai yra paplitę. Kadangi Arabica yra linkęs turėti daugiau skonio, tai yra plačiausiai kultūrinis. Robusta tuo tarpu turi kartesnį skonį todėl, kad jis turi 50 % aukštesnį kofeino buvimą ir yra taip pat nebrangus, kai palyginti su Arabica pasėja. Vadinasi tai dažnai naudodavo vietoj Arabica Kavos mišiniuose taip pat kaip Espreso kavoje.

Didėjantis kavos vartojimas taip pat buvo daugėjimo priežastis kavinių ir espreso barų, kurie aptarnauja kavą ir arbatos gėrimus taip pat kaip karštus užkandžius. Prieš populiarų tikėjimą espreso nėra skonis kavos, bet ruošimosi metodas, kuris buvo išrastas italų, kur koncentracija ir intensyvumas yra daugiau sutelkti į. Šiam metodui, smulkiai įkurkite kavą, yra supakuotas į filtrą. Labai priverstas vanduo yra tada keltas per šį filtrą ir yra tada ištrauktas mažuose kiekiuose, išplaukianti kava turėtų kofeino didelę koncentraciją, yra tamsesnis spalvoje. Espreso, kai aptarnautas solo vadina šūviu yra aptarnauta mažuose puodeliuose. Pagrįstas kiekiu espreso porcijoje jie vadina Ristretto (3/4-asis uncijos), Vienas Šūvis, Lungo (1.5 uncijų šūvis) ir Dvigubas Šūvis.

Dabar taip pat pažiūrėkime į skirtingus espreso tipus.

• Espreso Macchiato: Šis espreso prekės ženklas yra iš esmės espreso su pridėtu sluoksniu Pieno putos ant to viršūnės.

• Espresso Con Panna: šis espreso prekės ženklas turi espreso ir plaktą grietinėlę ant to viršūnės.

• Kavinės Trumpumo ženklas ant balsės: šis espreso prekės ženklas turi espreso ir lengvą grietinę ant to viršūnės.

• Balinta kava: šis espreso prekės ženklas turi espreso ir garavo pienas ant to viršūnės. Šią espreso taip pavadina todėl, kad jos spalva primena tai Kapucino vienuolio apsiausto.

• Kavinė Latte: Viena iš populiariausios espreso JAV dėl jo saldaus skonio ši espreso yra padaryta, pridėdama 6-8 uncijas pieno į dvigubą šūvio espreso. Tai sekama putos vadovu buvimo.

• Kavinė Americano: tai yra atskiesta espreso versija, yra panašus į normalią kavą. Kad padarytų Kavinę Americano, kiekvienas tiesiog turi pridėti 6-8 uncijas vandens į espreso šūvį. Ši espreso įsiskolina savo kilmę Amerikos kareiviams, kurie teikė pirmenybę jų espreso, atskiestai su vandeniu, kad sumažintų stiprų skonį; ir vadinasi vardas Americano. Trukmė "puodelis joe" taip pat įsiskolina savo kilmę amerikiečių GIs.

Buvo dabar manyta, kad šis gėrimas, kurį vieną kartą laikė šėtonišku turėjo daug pašalpos pagal įvairų studijavimą. Nuo gerėjančių energijos lygmenų, kad padėtų sudeginti riebalus, kad padėtų pagerinti fizinį atlikimą, kad padėtų sumažinti pavojų diabeto, silpnaprotystės, depresijos, Alzheimer, Parkinson, smūgis ir net vėžys, šis stebuklo gėrimas gali padaryti visa tai. Tokiu būdu atvejis gali teisingai būti priverstas pavadinti kavą nauju gyvenimo eliksyru.

Nuo rūpestingai atsargios nacionalinės paslapties į plačiai sunaikintą kasdienį gėrimą, šis gėrimas pamatė visa tai. Taip kitas kartas jūs norite lankyti kavinę joe puodeliui, tikrai atsiminkite į tų Etiopijos ožių gyvumą.