Kavinės Kultūra - Aromatinis Užsikrėtimas

Jūs žinote, koks 'Apollo Vynas' yra? Vienąsyk laiko istorijoje, ši frazė buvo panaudota, kad apibūdintų stiprų juodą gėrimą, kuris sukūrė pakankamą stimuliavimą, kad sulaikytų žmogų nemiegantį per mažutes nakties valandas. Tokiu būdu pradėjo seną amžiumi tradiciją gėrimo kavos kaip taip pat kultūra porcijos to specifinėje aprangoje, kuri tapo populiari kaip kavinės.

Manytas gimti 1000 Kristaus metais sausuose ir smėlėtuose keliuose, kurie sudarė senovinę Arabiją, kavinės kultūra plėtojosi iki masto, kad šiandien tai formuoja vieną iš šiuolaikinės gyvensenos pagrindinių ramsčių kame, diena be kavos puodelio arbatos yra tiesiog neįsivaizduojama. Istorija prasidėjo nuo arabiškų ūkininkų, besideginančių ir verdančių kai kurias pupas ir leidžiančių jų vakarus, gurkšnodama stiprų sultinį, kad turėtų ir turėti naudos iš jo stiprinančio poveiksmio. Netyčia, tai buvo, kaip pirma kavinė pasaulyje atsirado, kultūra, kuri netrukus įsigydavo tapatumą ir jo savo skonį.

Nuo Arabijos smėlynų užsikrėtimas kavinės kultūros ir jos pagrindinio ramsčio gėrimo 'qahuwa', reikšdamas kavą, važiavo į Meką, kur tai įgavo formą 'kaveh kanes' - besirenkanti vieta žmonėms žaisti šachmatus, laikyti diskusijas ir šokį, gurkšnojant šį aromatinį gėrimą. Atsižvelgiant į jo virusine gamta, per jokį laiką tai pasklido į kaimyninę Turkiją kame, pirma kavinė, pavadinta Kiva Han, buvo nustatyta buvusiame Constantinople, dabar žinomame kaip Stambulas, 1475. Atsižvelgiant į jo aromatiniu magnetizmu, tai nedelsiant užkariaudavo Kairą, Egiptas, ir sklido į Europą per 17-ąjį šimtmetį.

Kavinės kultūra paėmė ant visiškai naujo skonio Europos žemyne, kuris pakartojo tapatumą, gana skirtingą, kad iškęstų per daug šimtmečių. Kas galėjo būti geresniu įrodymu jo efektyvumo negu faktas, kad kai kurios kavinės, kurios buvo nustatytos tuo laiku gėrisi ištikimybe ir globojimu net šiandien? Ypač pažymėtinas pavyzdys yra tas Vyno Jamaikos Namo, kuris atidarė jo duris į Londono eklektinius gyventojus 1660 ir dabar veikia kaip alinė, meiliai vadinta kaip 'Jampot' jo klientūros.

Žinomi vardai, kurie buvo atsakingi už kavinės kultūros daugėjimą buvo Café Le Procope Paryžiuje, kuris buvo įvestas 1686 ir kelios pirmos kartos kavinės Londone. Lloyds, pasaulinė įžymi draudimo firma pradėjo kaip kavinė ir taip padarė Christie ir Sotheby. Kava savarankiškai buvo žinoma kelių versijų žodžio 'café' skirtingose dalyse Europos, jos etimologija šalies tradicijų atspindys.

Anglijoje, kavinės įkūrimas uždirbo 'penso universitetų pravardę', kadangi bet koks asmuo galėjo įgyti įėjimą ir praleisti jo visą vakarą, gurkšnodamas puodelį kavos ir skaitydamas laikraštį, iš kurių abu kainuoja du pensus. Tačiau, pasikalbėjimas buvo labai ant tų pačių linijų kaip senoviniai arabai, ir kavinės netrukus tapo populiariomis dažnai lankomomis vietomis politinėms diskusijoms, kūrybiškiems posakiams ir neapsaugojimui.

Įdomus faktas, priklausantis kavinės kultūrai tą erą, buvo, kad ši susitikimo vieta buvo tiktai vyrų sritis. Be ledi, atsakingos už liūtingą kavą puodeliuose, jokioms moterims neleido įstoti kaip priimtų socialinių normų dalis. Bet ši mąstysena patyrė revoliucinį pakeitimą per tuos metus ir kadangi kavinės kultūra užaugo ir plėtėsi, tai apėmė jos sulenkimo viduje visas dalis gyventojų nepriklausomai nuo amžiaus, giminės ar bet kokio kito faktoriaus.

Tada atvyko era, kai kavinė pradėjo būti panaudota kaip paroda vietinės kultūros ir platformos nesuskaitomam socialiniam veiksmui nuo muzikos ir šokantis į svečių priėmimą aukcionų ir punkto susiliejimo akcijos prekybininkams, ir troškimas ir patirta. Dabartinė era yra liudininkas gavimas iš amžiaus šios tradicijos su tarptautinėmis grandinėmis kaip Starbucks valdymas "keptas".