Dabar Bręstantis Karštas: brazilų Kava

Kai mes galvojame apie geriausią kavą, mes pirmiausiai galvojame apie brazilų kavą. Tai yra todėl, kad Brazilija gamina dalį pasaulinės geriausios kavos ir padarė taip praėjusius 150 metų! Visa tai prasidėjo 1727 Paragrafe, Brazilija, kai Francisco de Melo Palheta pasodino pirmą medį. Su kavos gamyba, prasidedančia Paragrafe, tai atvyko į Rio de Žaneirą palaipsniui iki 1770.

Pradžioje, tai buvo įtaisyta tik vieninteliam Brazilijos vartojimui. Visi daiktai pasikeitė 19-ąjį šimtmetį, kai Europa ir Amerika pradėjo reikalauti daugiau šios brazilų kavos. Taip iki 1820, plantacijos pradėjo įsišaknyti Brazilijos srityse Mina Gerais, San Paule, ir Rio de Žaneire---iki to laiko, šalis gamino 20 % pasaulinės kavos. Kai 1830 atvyko, kava buvo didžiausias eksportas Brazilijos, kuri buvo jau 30 % pasaulinės gamybos!

Nuo 1880 iki 1930 trukmės, Brazilija turėjo esminį kavos gamybos padidėjimą. Iki 1920, Brazilija tiekė 80 % pasaulinės kavos (manykite turėti beveik viso pasaulio išlaikytinį ant jūsų kavai!). Naujesniais laikais, Brazilija netiekia beveik 60 % pasaulinės visiškos gamybos (vis dar ne blogas žygdarbis, kad gamintų daugiau kaip pusei pasaulį).

Taip, kodėl buvo ten toks klegesys brazilų kavai ir kodėl tai vis dar teisinga šiandien? Galbūt tuo gali kredituoti į jų unikalų parinkimo metodą. Brazilijos ruožas renka tai tradiciškai---, tai reiškia, kad jie tiktai padarys leidimą ar du ant medžio. Taip, jei yra nelygus prinokimas, visi brandumo lygmenys yra pasirinkti.

Bet net už jų tradicinio parinkimo metodo, Brazilija daro tokią didelę degustacijos kavą todėl, kad jie eina natūralus ir pertrintas natūralus metodo maršrutas išreiškiant apdirbimu. Jei jūs paklaustumėte reguliaraus brazilo gatvėje apie šį metodą, jie galėtų tik informuoti jus, kad šis tradicinis apdirbimas praėjusius 150 metų (net anksčiau, negu virstančios minkšta mase mašinos buvo pasiekiamos) padėjo kurti šį labai unikalų brazilų sunkumo ir saldumo kavos mišinį.

Ką daugelis nesupranta, tačiau, yra, kad brazilų kava yra labai populiari, taip pat dėl jos didelės įvairovės po visą šalį. Tradiciškai ir per specialią kavą, žinoma, kad brazilų kava yra riešutinė, švelniai saldi, ir pilna kūno. Dabar, per pažangą apdirbime ir rūšiavime, tai gali būti stipriai saldu su šokoladu ir karamelės pastabomis ir giriamuoju acidic.

Įvairovė brazilų kavoje yra taip pat sukelta skirtingų kavos augimo sričių šalyje. Didžiausioje kavą auginančioje Brazilijos srityje, Minas Gerais dengia 50 % šalies gamybos ir gamina jos svarbiausius specialius kavos šaltinius. Sritis San Paulo, antra, yra vienas iš labiau tradicinių rajonų Brazilijoje tam, kad užaugtų, gamindama gryną Arabica kavą, ir namo Santoso Uostui, kur kava palieka Braziliją. Espirito Santas, kita augimo sritis, yra antras brazilų kavos gamyboje, su 28 % jos kavos būdama Arabica. Šiltas klimatas ir aukšta aukščio sritis Bahia, ūkiai 75 % Arabica kava, tuo metu, kai Paranos sritis augina Arabica kavą išimtinai. Galiausiai, Rodonia sritis yra paskirta tiktai Conilon ar Robusta kavai.

Taip dabar, kai jūs imate gurkšnį ar dvi šios kavos, atsiminkite, kad daug kartų ir Brazilijos sričių jungėsi, kad duotų jums jūsų puikų puodelį tiekti vamzdžiais karštą brazilų kavą. Gėrėkitės!